تازه ها

پیشنهاد ۲۵۰ هزار دلاری HBO به هکرها

محمد علی ناصرقرایی

۲۱ مرداد ۱۳۹۶

448 بازدید

ce974307-2099-427d-9811-28413312e520

به گزارش سایت خبری ورایتی، هکرهای HBO پیامی را افشا کرده‌اند که مطابق آن یکی از مدیران HBO پس از افشای خبر درز اطلاعاتی هفته‌ی ‌گذشته، در قالب پیامی ناشناس وعده‌ی پرداخت ۲۵۰ هزار دلار را به آن‌ها داده است.

این هکرها متهم به سرقت ایمیل‌ها و هزاران سند داخلی کمپانی HBO هستند. علاوه بر این، آن‌ها قسمت‌هایی از سریال‌های پرطرفدار «بالرز (Ballers)» و «اینسکیور (Insecure)» را پیش از توزیع رسمی به صورت غیرقانونی منتشر کرده‌اند.

در این پیام که مورخ ۲۷ ژوئیه به دست هکرها رسیده و ساعاتی پیش افشا شده، یکی از مدیران فنی HBO به هکرها پیشنهاد پرداخت ۲۵۰ هزار دلار پول نقد ارائه کرده است. او این مبلغ هنگفت را پاداشی به هکرهای کلاه‌سفیدی می‌داند که از انجام این نوع عملیات نفوذ، نیت خیر داشته و هدفشان این بوده که مدیران HBO ضعف‌های امنیتی شبکه خود را شناسایی کنند.

همچنین در این پیام از هکرها خواسته شده که ضرب‌الاجل تعیین شده برای پرداخت پول را به مدت یک هفته تمدید کرده تا HBO بتواند بیت‌کوین‌های درخواستی آن‌ها را تامین کرده و منتقل کند.

در این پیام خطاب به هکرها آمده است:

به این خاطر که توانستید ما را حسابی غافلگیر کنید، پاداشتان پیش ما محفوظ است. به خاطر روحیه همکاری حرفه‌ای از شما می‌خواهیم که ضرب‌الاجل خود را به مدت یک هفته تمدید کنید.
هنوز HBO در برابر این پیام افشا شده اعلام موضع نکرده اما یکی از افراد نزدیک به این ماجرا صحت‌ و سقم این ایمیل را تایید کرده است. ظاهرا HBO در نظر دارد تا با پرداخت این مبلغ از افشای بیشتر اطلاعات خود توسط هکرها جلوگیری کنند.

0 نظر

نظر بدهید

آدرس الکترونیکی شما نمایش داده نمی شود *

*